Tehlový obklad zo starých pálených tehál.

Predpokladáme, že keď ste vyhľadali stránku, ktorá sa týka starých pálených tehál, máte záujem získať viac informácií. Ponúkame rôzne varianty rezania:

  • krajné rezy rovné
  • stredné rezy rovné
  • krajné rezy L - ká
  • stredné rezy L -ká
  • krajné rezy L - ká rezané po dĺžke
  • rôzne atypické podľa požiadavky

Je ťažké vytvoriť obrázkovú ponuku týchto variánt, pretože každá tehla je iná. Používame materiál zo starých domov, kde je veľké množstvo rôznych výrobcov. Každá budova bola postavená v inom čase, používali sa tehly od rôznych dodávateľov, takže vytvoriť nejaký katalóg, alebo album by bolo neseriózne voči záujemcom.

Radšej odporúčame pozrieť si výber z našich realizácií a rozhodnúť sa pri výbere typu tehál na základe celkového vzhľadu už nalepených variánt. Ku každému albumu pripojíme krátky popis. Na ďalšej strane uvádzame aspoň krátky súhrn príkladov...

Majte na pamäti, že ak sa rozhodnete pri skrášľovaní Vášho obydlia, dvora, okolia pre tehlový obklad, rezaný zo starých pálených tehál, prispejete ku ochrane životného prostredia. Ako?

Pri búraní starých domov sa pravidelne stáva, že starý stavebný materiál sa dostáva na zberný dvor, alebo na nelegálne skládky a osud tohoto materiálu je nie veľmi priateľský ku životnému prostrediu...  Dúfame,že aspoň čiastočne prispejeme v rámci recyklácie odpadov k využitiu starého tehlového odpadu. Spracujeme ho, očistíme, narežeme, upravíme a použijeme ho pri skrášlení exteriérov a interiérov našich zákazníkov.

Porozmýšľajte: chcete mať napodobeninu starej tehly (priemyselná výroba) alebo mať doma čaro histórie starých domov a budov s tým, že aspoň čiastočne prispejete k ochrane životného prostredia využitím starých, použitých materiálov.

Doteraz sme prispeli k využitiu separovaného odpadu v množstve cca 3000 ton !!!